Doi ieseni s-au prezentat la Spitalul de uRgente "Sfantul Spiridon" Iasi, dupa ce au dezvoltat reactii alergice la capsuni.
Potrivit Adevarul, cei doi pacienti au avut nevoie de ingrijiri medicale, iar in urma evaluarii lor, femeia si barbatul au fost diagnosticati cu edem Quincke si supusi tratamentului.
„Barbatul a precizat ca a dezvoltat reactia alergica dupa ce a mancat capsuni.