Drama teribilă a lui Mihai Teja, noul antrenor al Stelei: “Un an de zile am fost dărâmat psihic, mi se părea că totul s-a dărâmat”

Puţini suporteri ştiu despre drama teribilă a lui Mihai Teja, noul antrenor al Stelei, care a avut probleme la inimă.

Webeditor: Mihai Dragan Author: Matei Vaihan joi 27 decembrie 2018 , 19:41

DISTRIBUIE
acest articol
DIMENSIUNE
TEXT ARTICOL
Aa - Aa+

Doar o dată s-a vorbit despre drama teribilă a lui Mihai Teja, noul antrenor al Stelei. Acesta a fost numit recent, de Gigi Becali, în locul lui Nicolae Dică, el venind de la Gaz Metan Mediaş. În 2013, când a devenit antrenor la U Cluj, Teja a vorbit despre trecutul său de fotbalist.

“Eu nu am jucat fotbal la un nivel foarte înalt.”, a dezvăluit Teja pentru stiridesport.ro.

Drama teribilă a lui Mihai Teja, noul antrenor al Stelei:" La efort foarte mare inima începea să bată foarte, foarte repede"

“Am jucat la Steaua, am fost de două-trei ori în cantonamente cu echipa mare, apoi am avut o problemă de sănătate şi doamna doctor Pufulete de la Centrul de Medicină Sportivă m-a oprit. Mi s-a descoperit sindromul WPW (Wolff-Parkinson-White) la inimă, un fel de tahicardie. La efort foarte mare inima începea să bată foarte, foarte repede şi nu mai puteam să fac faţă efortului”, a povestit Teja.

Citeste si: Pastila de a doua zi: Administrare, eficienta si riscuri

Citeste si: „Am ținut ascunsă sarcina vreo șase luni” Bianca Drăgușanu nu s-a ferit și a spus totul- wowbiz.ro

Drama teribilă a lui Mihai Teja, noul antrenor al Stelei:" Nu mai aveam chef de nimic"

S-a dezvăluit drama teribilă a lui Mihai Teja, noul antrenor al Stelei. Întrebat dacă a trecut uşor peste acest moment, Teja a mărturisit: “Nu foarte uşor, un an de zile am fost dărâmat psihic, mi se părea că totul s-a dărâmat. Aveam 17 ani, vârsta la care trebuia să fac pasul spre marea performanţă. Nu mai aveam chef de nimic. Mi-am dorit să rămân în sport, am terminat facultatea, masteratul, doctoratul”.


Abonează-te pe


Clipul zilei pe stirilekanald.ro:
Te-ar putea interesa si