George Simion, liderul partidului AUR, a anunțat, sâmbătă dimineață, data la care a decis să se căsătorească.
Este vorba de data de 27 august 2022. George Simion îi invită pe toți românii să se bucure de el la marele eveniment, însă pune și o condiție.
"Aștept toți românii să se bucure alături de mine. Cea mai mare bucurie pentru mine e dacă veți fi prezenți. Să veniți în cămașă populară!", este mesajul transmis de George Simion, pe pagina sa de socializare.
George Simion îi invită pe toți românii la nunta sa
Mai apoi, George Simion a oferit mai multe detalii legate de locul în care va avea loc fastuosul eveniment.
"Nunta va fi pe 27 august în satul Oveselu din Vâlcea. Știu că e departe pentru unii dintre voi dar ne organizăm cu autocare din fiecare județ. Nu am glumit: vă aștept pe toți", a mai precizat liderul AUR.
Anunțul politicianului de la AUR a fost primit cu entuziasm de urmăritorii săi- în scurt timp postarea a fost apreciată de aproape 3.000 de internauți și a fost distribuită de peste 260 de ori.
Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.
Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.
Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.