Gestul șocant făcut de mama fetiței de 12 ani găsită moartă într-un apartament din Berceni, în lada canapelei: „Oare de ce este?”
Noi detalii în cazul crimei din Berceni. Mama fetiței nu a mers la înmormântarea fetei sale. Declarații șocante, de la tatăl victimei.
Anamaria Constantin, fetița de doar 12 ani găsită moartă într-un apartament din Sectorul 4 al Capitalei, a fost înmormântată în urmă cu două săptămâni.
Mama ei, Simona Iftimovici, a făcut un gest șocant care a uimit pe toată lumea. Ea nu a mers să îi fie alături fiicei sale, condusă pe ultimul drum. Femeia este de negăsit, iar mama ei nu a reușit să mai ia legătura cu ea.
Mama fetiței de 12 ani nu a mers la înmormântarea fiicei sale
Femeia se pare că nu a mers nici măcar la înmormântarea fiicei sale, care a fost condusă pe ultimul drum în urmă cu două săptămâni.
Citește și: Noi dezvăluiri în cazul crimei din Berceni. Un martor susține că bunica copilei ucise minte
Simona Iftimovici a ales să fie prezentă doar la priveghiul micuței Ana, dar a petrecut puțin timp acolo. Încă de atunci, familia și apropiații ei au pierdut legătura cu ea. Fostul soț al femeii consideră că aceasta ascunde ceva și că, cu siguranță, ea este vinovată de moartea micuței. Acum, femeia este în libertate.
„Vreau să aflu despre cazul fetiței mele, deși mama ei este implicată în această situație. În primul rând, să aflu de ce este în libertate? Oare de ce este în libertate Simona? Nu am aflat nimic, nici nu m-au sunat.
Nimic, absolut nimic. În primul rând, de unde să știu eu? Nici nu a venit la înmormântare, a stat o oră-două și a plecat, în prima zi când am adus fetița la capelă”,
a declarat Vasile Constantin, tatăl fetiței ucise în Berceni, la Acces Direct.Sora Simonei o consideră nevinovată
Sora femeii a declarat că ea și fetița ei aveau o relație strânsă și că petreceau mult timp împreună. Sora sa nu crede că ea ar fi criminala.
Potrivit wowbiz.ro, după ce mama Simonei și fostul ei soț au spus că femeia este de negăsit și că a dispărut după ce a mers la priveghiul fetiței sale, sora sa a spus că păstrează legătura cu ea și că știe unde se află.
Se pare că nici buncia fetiței nu i-a fost alături acesteia pe ultimul drum.