1 din 4 | Gigi Becali si-a atacat jucatorii dupa remiza FCSB-ului de la CFR Cluj: “Ei nu sunt barbati! Terenul de fotbal nu e dormitor”
2 din 4 | Gigi Becali si-a atacat jucatorii dupa remiza FCSB-ului de la CFR Cluj: “Ei nu sunt barbati! Terenul de fotbal nu e dormitor”
3 din 4 | Gigi Becali si-a atacat jucatorii dupa remiza FCSB-ului de la CFR Cluj: “Ei nu sunt barbati! Terenul de fotbal nu e dormitor”
4 din 4 | Gigi Becali si-a atacat jucatorii dupa remiza FCSB-ului de la CFR Cluj: “Ei nu sunt barbati! Terenul de fotbal nu e dormitor”
Patronul de la FCSB a fost nemultumit de prestatia jucatorilor sai, dupa 1-1 cu CFR Cluj. Printre cei vizati sunt Coman, Nedelcu si Balasa.
Chiar daca FCSB a scos o remiza in deplasarea de la Cluj- Napoca, Gigi Becali a fosc scos din sarite de ceea ce au aratat jucatorii sai. “Bălaşa, ce fotbalist eşti tu, ai 23 de ani, nu ţi-e ruşine? De ce dormi pe teren? N-avem nici fundaşi centrali, nici mijlocaşi! Atacanţi avem, dar noi am pierdut azi din cauza mijlocului terenului. Filip pasa doar la adversar. Când mă gândesc că le dau salarii de 10-15.000
“Nu eu îi termin pe jucători.
“Niciodată n-am văzut asta, nici când am pierdut cu Iaşiul în play-off sezonului trecut. CFR e o echipă rănită, e de 100 de ori mai puternică decât ce am văzut azi. Nu mai pot eu de ce a făcut Florinel Coman la gol. Coman bagă ţigări, câte două pachete. E distrus, e mort! El vrea să ajungă fotbalist? Băi, lasă ţigara dacă vrei să fii fotbalist! Are talent, dar „la revedere” dacă nu alergi!”, a mai spus Becali. „Şi Lăcătuş fuma, dar ţigările de acum nu mai sunt ca alea de atunci. Au 35 de substanţe narcotice drogangiste! Te omoară, îţi distrug plămânii. Mi-a spus mie un specialist. Şi-a revenit Coman?! Marchează, mă, gol din 8 metri la ocazia aia, tu aştepţi să-ţi dea pasă adversarul ca să dai gol? Dacă eşti fotbalist, dai gol din 8 metri!”, a