Printre norii de praf ridicati de carutele si de tractoarele orasenilor, edilul viseaza frumos: in 10 ani, de-acum inainte, pe strazile ca niste ulite vor circula autobuze electrice!
Citeste si: Hemoglobina: Ce este si ce se ascunde o valoare scazuta a acesteia?- catena.ro
Citeste si: Suspectul crimei din Brăila a mărturisit tot ce s-a întâmplat în cabinetul stomatologic! Ce confesiune i-a făcut Marina Gavril înainte să fie omorâtă: "Mi-a zis că..."- wowbiz.ro
Pe banii europenilor, primarul vrea sa asfaltele 7 din cele 84 de artere. Pe ele vor circula mijloacele de transport in comun non poluante, traseul fiind gandit, deocamdata, cu 17 statii. Dar, pana sa intre-n rand cu lumea, oamenii mai au de asteptat.
Proiectul care cuprinde reabilitatea strazilor si dotarea cu autobuze electrice se ridica la 2 milioane de euro. Deocamdata, singurul oras cu astfel de vehicule este Cluj- Napoca.
Ele vor fi puse in circulatie la sfarsitul lunii.