In prag de Sarbatori, sute de mii de lei alocate de Consiliul Judetean Gorj pentru 13 biserici!
Consiliul Judetean Gorj ajuta bisericile din zona cu o suma impresionanta.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35040/17504667/2/fotografie0199.jpg?width=900&height=675)
In prag de Sarbatori, autoritatile gorjene s-au gandit sa acorde un substantial sprijin financiar bisericilor din judet. Suma de 250000 de lei a fost impartita de Consiliul Judetean Gorj pentru 12 parohii si o manastire, asa cum anunta publicatia igj.ro. "Un număr de 13 unităţi de cult din judeţul Gorj au primit fonduri de la Consiliul Judeţean Gorj: este vorba de 12 parohii şi o mănăstire. Suma repartizată unităţilor este de 250.000
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro