Incendiu la stația de metrou Titan. Accesul către Parcul IOR, blocat temporar

Incendiu la stația de metrou Titan. Accesul către Parcul IOR, blocat temporar

(Sursa foto: Shutterstock )

Incendiul a avut loc vineri, 19 iunie, la stația de metrou Titan din Capitală.

Potrivit Metrorex, incendiul a izbucnit la vegetaţia de la suprafaţa staţiei de metrou Titan. Prin urmare, accesul A al stației de metrou Titan către Parcul IOR – Alexandru Ioan Cuza, a fost închis temporar.

Măsura s-a luat în jurul orei 11:20 pentru a proteja călătorii și personalul.

Citește și: Bărbat adoptat la 5 ani de o familie din Belgia își caută familia biologică din Bihor: „Am visat la acest lucru toată viața mea”

Circulația trenurilor nu a fost afectată, a mai precizat sursa citată. Totuși, accesul către parc rămâne restricționat până la remedierea situației. În acest timp, călătorii sunt îndemnați să folosească ieșirea B din stația Titan, situată la Bulevardul Liviu Rebreanu.

Citește și: Băiețel de 3 ani în stare gravă, după ce un bărbat l-a aruncat în țarcul crocodililor

 

 

 


Editor web
Îți Recomandăm Și...
Parteneri