1 din 4 | Individul atacat de Adrian Corduneanu a fost surprins când dădea târcoale casei interlopului. Avea pietre în mâini și a spart un geam înainte să fie bătut: „De ce autoritățile nu au intervenit la timp?”
2 din 4 | Individul atacat de Adrian Corduneanu a fost surprins când dădea târcoale casei interlopului. Avea pietre în mâini și a spart un geam înainte să fie bătut: „De ce autoritățile nu au intervenit la timp?”
3 din 4 | Individul atacat de Adrian Corduneanu a fost surprins când dădea târcoale casei interlopului. Avea pietre în mâini și a spart un geam înainte să fie bătut: „De ce autoritățile nu au intervenit la timp?”
4 din 4 | Individul atacat de Adrian Corduneanu a fost surprins când dădea târcoale casei interlopului. Avea pietre în mâini și a spart un geam înainte să fie bătut: „De ce autoritățile nu au intervenit la timp?”
Cumnata lui Adrian Corduneanu a distribuit în mediul online imagini cu bărbatul bătut de interlop, în care se observă cum individul se învârtea pe lângă vila acestuia cu pietre în mâini.
Ramona Corduneanu a fost reținută în urma incidentului violent, în timp ce Adrian Corduneanu și fiul lor sunt căutați de oamenii legii. Între timp, Grațiela, soția lui Costel Corduneanu, sare în apărarea familiei și a postat în mediul online imagini cu geamul spart de la vila lui Adrian Corduneanu. Se spune că fereastra a fost spartă de individ înainte să fie agresat.
„Este foarte ușor să judeci de pe margine atunci când nu trăiești frica altuia.
Amintim că un bărbat în vârstă de 37 de ani a fost bătut de Adrian Corduneanu, de soția acestuia și de fiul său. Incidentul a avut loc după ce Adrian Corduneanu ar fi avut un schimb acid de replici cu bărbatul în mediul online. Înainte să fie bătut, bărbatul a mers la vila lui Corduneanu și i-a spart un geam, acela fiind momentul în care familia a mers după el și l-ar fi lovit cu un lemn peste picioare, spun anchetatorii.
„La data de 24 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Iași au efectuat o percheziție domiciliară în municipiul Iași, în cadrul unui dosar penal în care se fac cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovirea sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice. Din investigațiile efectuate până în prezent, a rezultat faptul că, la data de 23 noiembrie a.c.,
Citește și: Daniela a fost ucisă cu sânge rece de fostul iubit. Femeia era mama unui copil de 11 ani