Informații de ultimă oră despre victimele atacului de la Săpoca

Informații de ultimă oră despre victimele atacului de la Săpoca

Noi informații despre starea victimelor atacului de Săpoca au fost transmise azi de oficialii de la Spitalul Universitar și Spitalul Sf. Pantelimon din Capitală.

Ambele paciente de la Spitalul Universitare se află la terapie intensivă. Cea operată ieri este intubata, sedata postoperator, într- o stare destul de gravă.

Cealaltă nu a necesitat încă intervenție chirurgicală și se află sub supraveghere.

La Spitalul Sfântul Pantelimon, pacienta de 60 de ani este în stare stabilă, staționară, sub supraveghere.

Citeste si: Criminalul de la Săpoca a mărturisit tot. Ce l-a determinat să recurgă la gestul cumplit

Pacientul în varstă de 74 ani, operat ieri, este intubat, în comă profundă, iar stare lui e gravă.

Tribunalul Buzau a decis, duminică seara, internarea medicală provizorie a bărbatului care a omorât cu un stativ de perfuzii 5 pacienți ai Spitalului de Psihiatrie
Săpoca și a rănit alți nouă. Medicii trebuie să stabilească dacă bărbatul de 38 de ani a avut discernamânt în momentul atacului.



Acesta va fi internat chiar în spitalul în care a atacat pacienții, într-un salon închis, și va fi păzit în permanență.

Citeste si: Dovada că la Săpoca bolnavii psihic periculoşi nu erau bine păziţi! Spitalul a dat anunţ că angajează 9 oameni care să-i păzească pe bolnavii agresivi!

Citeste si: VIDEO| Atacul de la Spitalul de Psihiatrie Săpoca- Pintea: Managerul Spitalului a demisionat; a fost înregistrat al cincilea deces


Autor
Îți Recomandăm Și...
Parteneri