JAF în Cluj-Napoca, la o casă de schimb valutar. Hoțul a folosit un spray paralizant

Jaf Cluj-Napoca

Jaf cu spray lacrimogen

(Sursa foto: monitorulcj.ro)

Un bărbat a amenințat casiera cu un spray pralizant și a încercat să fure banii, însă în cele din urmă planul său a eșuat.

Angajata unui schimb valutar din Cluj-Napoca trecut prin momente de panică după un hoț a amenințat-o cu un spray paralizant. Bărbatul a reuțit să fugă cu o casetă de bani, dar a scăpsat-o, ulterior, pe jos.

Bărbatul avea asupra sa un spray paralizant

Totul s-a întâmplat duminică la o casă de schimb valutar din cartierul Mărăști, Cluj-Napoca. 

Bărbatul a intrat și a amenințat casiera cu un spray lacrimogen, punând mâna pe o casetă cu bani.

Dar planul hoțului a eșuat, aceasta a reușit să scape caseta cu bani, iar apoi a luat-o la fugă pentru a nu fi prins.

Citeste si: Anchetă în cazul unui bărbat din Tulcea bătut în curtea Spitalului Județean

Hoțul este căutat în continuare

Angajata a sunat la 112, iar la fața locului au ajuns imediat oamenii legii.

După ce casiera le-a oferit mami multe detalii, polițiștii au plecat în căutarea bărbatului.

Bărbatul a fost de negăsit, iar oamenii legii au deschis o anchetă.

„În cadrul cercetărilor urmează a fi identificat autorul faptei, împrejurările în care s-a comis infracțiunea dar și prejudiciul cauzat. Cercetările preliminare au stabilită că bunurile ar fi fost sustrase după utilizarea unui spray lacrimogen iritant asupra angajatului societății", a spus Andreea Vișan, purtător de cuvânt IPJ Cluj.

Citeste si: VIDEO| Momentul în care un bărbat din Brăila fură câteva mii de euro dintr-o bancă și se face nevăzut. Individul, căutat de polițiști


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...