Carmen Iohannis va alerga la semimaratonul din weekend-ul viitor de la Sibiu.
Organizatorii au anuntat ca sotia presedintelui s-a inscris la semimaraton luni, care a fost si ultima zi de inscrieri. Cursa este organziata pentru ajutorarea copiilor prematuri din cel mai mare spital public din judeţ, unde este nevoie de achizitionarea unui aparat de respiratie. Carmen Iohannis (in mijloc) s-a antrenat in parcuri impreuna cu elevii sai
Organizatorii au anuntat ca in total la Semimaratonul Sibiu s-au inscris peste 2.600
“Mi se pare uluitor sa vrei sa te inscrii la un maraton si sa ti se spuna ca nu mai sunt locuri. Adica, e minunat ca alearga lumea, dar organizatorii ar trebui s-o lase mai moale cu aroganta. Pentru ca nimic nu ne opreste- pe mine si pe alte cateva sute, daca vrem, sa alergam in paralel cu plutonul oficial.