Lupu de la Exatlon s-a intors in tara! Imagini exclusive cu el pe aeroport! Uite ce le-a transmis Razboincilor!
Lupu a fost eliminat de la Exatlon si in aceasta dimineata a ajuns acasa.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35040/17964097/11/bomba-lupu.jpg?width=900&height=677)
Lupu a fost eliminat in emisiunea Exatlon din 14 martie, in urma voturilor telespectatorilor. Concurentul din echipa Razboinicilor s-a despartit de colegii sai cu ochii in lacrimi si a marturisit ca e dezamagit de faptul ca pleaca.
In aceasta dupa-amiaza el a ajuns acasa si a fost asteptat pe aeroportul de la Otopeni de familie si cativa prieteni. Intalnirea cu mama a fost insa emotionanta, Lupu strangand-o minute bune in brate pe cea care i-a dat viata.
Citeste si: Greutate si inaltime copii in functie de varsta- catena.ro
"Acolo suntem cu totii sportivi, numai ca trebuie sa fim un pic mai calmi inainte de a face anumite actiuni", a spus Lupu pe aeroport.
El le-a transmis un mesaj si Razboincilor: "Sa traga de ei, ca au potential sa castige toate probele!"
"Am palmele transpirate, ochii inlacrimati, imi este foarte greu sa vorbesc. O sa imi fie dor de echipa. Nu mai pot sa mai zic nimic. Cred cu toata puterea ca o sa lupt de acasa asa cum am luptat de aici", au fost ultimele cuvinte rostite de Lupu, cu lacrimi in ochi, inainte de a parasi competitia Exatlon.