Margareta, femeia din Vrancea care si-a aruncat gemenele nou-nascute in WC, a fost condamnata definitiv
Nastasa Margareta, femeia din localitatea vranceana Ruginesti care si- aruncat gemenele nou-nascute in WC-ul din curte, a fost condamnata la 15 ani de inchisoare.
"Reduce de la 18 ani inchisoare la 15 ani inchisoare pedeapsa aplicata inculpatei Nastasa Margareta(...). Inlatura din sentinta penala apelata dispozitiile prin care i s-a interzis inculpatei exercitarea drepturilor prev. de art. 66 lit. e, f Cod penal atat ca pedeapsa complementara, cat si ca pedeapsa accesorie.
Mama si-a aruncat gemenele nou-nascute in wc la inceputul lunii octombrie 2015.
La momentul nasterii, mama era singura acasa, asa ca nimeni nu stie ce s-a intamplat. De asemenea, se pare ca nimeni nu ar fi stiut ca era insarcinata.
Oamenii legii spuneau la momentul descoperirii faptei ca femeia a sustinut ca a nascut in buda si ca fetele i-au cazut pur si simplu, fara ca ea sa-si dea seama ca i-a venit sorocul.
Sursa: Monitorul de Vrancea.