Conceptul "mancare pe roti" a patruns fulgerator si pe piata din Romania, iar acum, in tot mai multe locuri, au aparut camionete si rulote in care se vinde mancare.
--- STEFAN STANCU---
--"Trendul este pe mancare mobila.
Am decis ca nu mai trebuie sa asteptam clientii, sa mergem noi dupa ei’’
Stefan Stancu a invatat totul despre mancarea pe roti in America. A lucrat in restaurante cu specific mexican si in hoteluri, dar nu a abandonat visul de a avea propria afacere. Asa ca s-a intors in Romania si si-a deschis restaurant... intr-o camioneta.
--- STEFAN STANCU---
,,Toate preparatele le pregatim aici, nu luam nimic la cutie"
"Tex-Mex, de exemplu, este un mix de mancare mexicana cu
influente texane"
"Am fost casatorit cu o mexicanca si asta mancam si acasa si la socri"
Barbatul vrea acum sa-si extinda afacerea si sa prepare si mancare tailandeza. Sau poate sa infiinteze si o franciza, pentru ca oamenii se intereseaza zilnic cum ar putea sa intre si ei in afacere.
Citeste si: Greutate si inaltime copii in functie de varsta- catena.ro
Citeste si: Suspectul crimei din Brăila a mărturisit tot ce s-a întâmplat în cabinetul stomatologic! Ce confesiune i-a făcut Marina Gavril înainte să fie omorâtă: "Mi-a zis că..."- wowbiz.ro