VIDEO Mirel, studentul care a ucis-o cu sânge rece pe Andreea Morega la Timișoara și-a primit pedeapsa. Câți ani va sta după gratii

Mirel a primit pedeapsa pentru crima oribilă din martie 2024. Tânăra ar fi fost înjunghiată din gelozie.

Studentul la medicină care a îngrozit Timișoara anul trecut a fost condamnat. Mirel Dragomir și-a ucis în martie 2024 iubita de la acea vreme, pe Andreea Morega. Individul a înjunghiat-o pe tânără de 50 de ori.

Tribunalul Timiș a dat în cursul zilei de vineri verdictul în cazul teribilei crime de la Timișoara. Ce pedeapsă a primit Mirel Dragomir.

Citește și: Cum s-a petrecut, de fapt, tragedia din Mureș? Surioarele de 2 și 3 ani, care au căzut în apa înghețată a unui bazin de acumulare, au murit la spital

andreea morega, mirel dragomir, crima Timisoara

Ce pedeapsă a primit ucigașul Andreei Morega

Când a comis crima, Mirel Dragomir avea 23 de ani și era student la Facultatea de Medicină. Tânăra ucisă și-a dat ultima suflare într-un apartament din Timișoara.

Pe 6 septembrie 2024, Parchetul de pe lângă Tribunalul Timiș anunța că Mirel Dragomir a fost trimis în judecată pentru omor calificat.

„În data de 22.03.2024, în timp ce se afla în imobilul situat în municipiul Timișoara, inculpatul Dragomir Mirel Liviu a agresat-o fizic pe victima Morega Andreea Mihaela, aplicându-i lovituri repetate cu două cuțite, provocându-i acesteia un număr de 51 de leziuni traumatice, dintre care multiple plăgi penetrate în zona feței, gâtului și a pieptului, care au condus la decesul acesteia”, se arată în rechizitoriul întocmit de procurori.

A trecut aproape un an de la teribila crimă, iar pe 14 februarie Tribunalul Timiș a emis sentința. Criminalul a primit o sentință de 25 de ani de închisoare cu executare. Verdictul nu este definitiv și poate fi atacat prin apel. De asemenea, instanța a decis că ucigașul trebuie să le achite părinților Andreei 50 de mii de euro daune morale.

Pedeapsa pe care a primit-o este maximă și vine pe fondul faptului că nu există un acord de recunoaștere din partea lui Mirel.

Magistrații au decis să îl condamne pentru omor calificat, nu pentru omor, așa cum au cerut avocații acestuia.

Citește și: Elevă de 8 ani, înjunghiată de propria profesoară, la școală. Cadrul didactic și-a strâns de gât și un coleg. Care ar fi motivul

andreea morega, mirel dragomir, crima Timisoara


Editor web
Îți Recomandăm Și...