O vedetă a murit într-un bar din Italia: „Odihnește-te în pace, Monica!”

Monica Sirianni a murit la 37 de ani.

(Sursa foto: Presa străină)

O tânără vedetă a murit la 37 de ani. Monicăi i s-a făcut rău într-un bar din Italia. Familia este distrusă de durere.

O vedetă TV a pierit  la 37 de ani după ce i s-a făcut rău. Monica Sirianni fusese concurentă Big Brother, difuzat între 2011 și 2012.

Citește și: Un bărbat a turnat benzină peste concubina sa şi i-a dat foc

Tânăra a decedat vineri seara pe 5 mai, în Soveria Mannelli, provincia Catanzaro. Prietenii au cerut imediat ajutorul și Monica Sirianni a fost dusă de urgență la spital. A murit însă la scurt timp după ce a ajuns în camera de urgență. Deocamdată se fac cercetări pentru a afla ce i-a provocat moartea atât de subită. Nu este exclus ca Monica să fi suferit un infarct. „Odihnește-te în pace, Monica!”, i-au transmis apropiații.

Familia este distrusă de durere

Monica, profesoara de engleză, a ieșit în evidență după ce a participat la cea de-a douăsprezecea ediție a reality-show-ului Canale 5, pe când avea 25 de ani.

Fiică a emigranților calabrezi care au ales să se mute la Sydney, Monica se întorsese în Italia, în ciuda părerii contrare a părinților ei.

Citește și: Mama lui Raul și fostul iubit, suspecți pentru moartea copilului, pasează vina de la unul la altul

Citește și: Un arbitru a salvat de la moarte un jucător, în liga județeană din Prahova

Mai mult, participarea Monicăi la Big Brother a coincis cu începutul poveștii ei de dragoste cu Fabrizio Conti, un coleg de cameră cunoscut în Casa Cinecittà. Legătura lor s-a rupt după încheierea reality-show-ului. Monica a ales să rămână și să locuiască în Italia, după show, informează news.italy24.

Citește și: Andreea a murit subit, la doar 15 ani! Decesul fetei este considerat suspect, iar medicii nu au nicio explicație pentru tragedie: „Nu a avut afecțiuni, nu a zăcut. Era veselă”


Editor web

„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.

„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"

Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri