Naomi Osaka a câştigat turneul Australian Open. Simona Halep va coborî pe locul 3 WTA

Vestea momentului în tenis! Japoneza Naomi Osaka, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a câştigat Australian Open.

In articol:

Japoneza Naomi Osaka, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a câştigat Australian Open, reuşind să obţină al patrulea turneu de grand slam din carieră.

Osaka va urca pe locul al doilea WTA, în timp ce Simona Halep va coborî o poziţie, până pe locul 3.

Osaka a învins-o pe Jennifer Brady

Osaka a învins-o, sâmbătă, în finală, pe Jennifer Brady (SUA), locul 24 WTA şi cap de serie numărul 22, scor 6-4, 6-3, după o oră şi 17 minute.

Sportiva japoneză de 23 de ani s-a mai impus la Australian Open, în 2019, şi la US Open, în 2018 şi 2020.

Abonează-te pe

Partenerii nostri
kanald.ro
Ultimă oră! De când devine obligatoriu certificatul verde la locul de muncă. Raed... Ultimă oră! De când devine obligatoriu certificatul verde la locul de muncă. Raed Arafat a făcut anunțul
spotmedia.ro
Scorpioni de talia unor câini trăiau acum mult timp, în mare Scorpioni de talia unor câini trăiau acum mult timp, în mare
Un nou motiv de îngrijorare, pe lângă Covid-19. Un tip de gripă aviară tocmai a ucis şi... Un nou motiv de îngrijorare, pe lângă Covid-19. Un tip de gripă aviară tocmai a ucis şi mamifere