Cum iesi din capitala pe autostrada A2 parca te intorci in timp cu cel putin 30 de ani! Primul tronson, Bucuresti-Fundulea a ramas la stadiu de beton inca din vremea comunistilor. De la revolutie si pana acum nimeni nu a fost in stare sa asfalteze complet aceasta portiune...ci...maxim o plomba doua dar si alea, vai de ele!
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro
Citeste si: Suspectul crimei din Brăila a mărturisit tot ce s-a întâmplat în cabinetul stomatologic! Ce confesiune i-a făcut Marina Gavril înainte să fie omorâtă: "Mi-a zis că..."- wowbiz.ro
La unele gropi se aplica…la altele nu! Si oricum ar fi, e doar de fatada…nicidecum conform normelor tehnice!
Iar rezultatul muncii de mantuiala... se vede clar in prezent. Dupa numai o luna, lucrarea arata asa!
Oficialii de la drumuri spun ca acest tronson de autostrada a fost construit dupa o tehnologie invechita, care nu se mai potriveste cu normele actuale. Tocmai de aceea nicio peticeala nu rezista!