Un bărbat de 56 de ani din municipiul Codlea a dus acasă o fetiță de 11 ani, pe care a violat-o.
Un bărbat de 56 de ani este cercetat, după ce a adus în locuința sa o fetiță, a amenințat-o apoi a violat-o. Bărbatul este cercetat în stare de arest, în următoarele 30 de zile. Incidentul s-a petrecut în Codlea, județul Brașov.
Citește și: Minore recrutate și obligate să se prostitueze. Fetele erau abordate pe rețelele sociale
"La data de 21.12.2022, inculpatul, în vârstă de 56 de ani, prin amenințări și acte de agresiune verbală, a forțat-o pe persoana vătămată în vârstă de circa 11 ani să se deplaseze cu acesta din municipiul Codlea până la locuința sa unde, sub presiunea și a unor acte de violență fizică, a întreținut multiple raporturi sexuale neconsimțite”, a precizat Radu Năstac, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Judecătoria Brașov.
Bărbatul a fost reținut la data de 22 decembrie. Decizia nu este definitivă și poate fi atacată în termenul specificat de lege.
Citește și: Un bărbat din Vâlcea și-a abuzat sexual verișoara de 12 ani. El este purtător al virusului HIV
Un bărbat din Vâlcea și-a abuzat sexual verișoara de 12 ani. El este purtător al virusului HIV
Un bărbat din Vâlcea a fost trimis în judecată după ce şi-a violat verişoara în vârstă de 12 ani. El este purtător al virusului HIV şi a ascuns acest lucru victimei.
“În zilele de 23/24.03.2021 şi 24/25.03.2021, în timp ce inculpatul se afla în vizită la domiciliul persoanei vătămate minore, verişoara sa primară, în vârstă de 12 ani, prin constrângere, profitând de vârsta persoanei vătămate, de diferenţa de vârstă dintre ei, dar şi de calitatea sa de văr primar mai mare, a întreţinut relaţii sexuale cu minora, în contextul în care acesta este purtător al virsului
Citește și: Un român căutat în Danemarca pentru trei infracțiuni a fost găsit în Franța
Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.
A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.
A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.
Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.
Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.