Rachel Sargent declara ca se simte in Romania ca acasa si nu vrea sa ne paraseasca tara. Initial a venit de la Londra cu gandul sa viziteze Europa de Est, dar s-a indragostit de plaiurile mioritice si acum nu mai vrea sa mai plece. Are i mica afacere, prin care devine ambasador al bucatelor traditionale din tara noastra.
„Eu folosesc magiun de prune, ţuică, untură, ulei presat la rece, nuci”, a povestit Rachel pentru Gândul.
Britanica nu este de acord cu iesirea Marii Britanii din UE si se bucura ca si-a facut buletin de Romania si ca e in continuare cetatean european.
„
Nu ştiu de ce, dar mă simt acasă aici. Îmi place inima latină, îmi place simţul creativ”.
Citeste mai mult aici Citeste si: Hemoglobina: Ce este si ce se ascunde o valoare scazuta a acesteia?- catena.ro
Citeste si: Suspectul crimei din Brăila a mărturisit tot ce s-a întâmplat în cabinetul stomatologic! Ce confesiune i-a făcut Marina Gavril înainte să fie omorâtă: "Mi-a zis că..."- wowbiz.ro