O femeie de afaceri din Romania a obtinut dreptul de a exploata aurul din Muntii Apuseni! Ema Gavrila a lucrat in moda, dar a cochetat si cu politica
Ema Gavrila este patroana unei companii care va extrage aurul din Muntii Apuseni.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/35040/16569243/1/media-147265339955136200.jpg?width=900&height=645)
Dupa ce a lucrat ani buni in lumea modei, Ema Gavrila a incercat sa isi faca o cariera in politica, fiind sefa unei organizatii PSD. Fosta impresara a lui Pelinel este implicata acum si in afaceri, fiind administrator si unic asociat al unei firme care a obtinut autorizatia de a explora o mina de aur. „Fostă iubită a senatorului Alexandru Mazăre, fostă candidată la Primăria Costineşti şi ex-şefa Organizaţiei Locale a PSD Costineşti, Ema Gavrilă, a rămas unicul asociat al firmei Blueberry Ridge Minerals SRL.
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro