O fetita de 13 ani din Suceava a baut acid azotic, pentru ca parintii nu o lasau sa fie cu iubitul ei

O fetita de 13 ani din Suceava a baut acid azotic, pentru ca parintii nu o lasau sa fie cu iubitul ei

O fetita in varsta de 13 ani din Suceava a fost la un pas sa isi piarda viata, dupa ce a inghitit acid azotic.

Potrivit jurnalistilor Libertatea, fetita s-a suparat dupa ce parintii i-au explicat ca nu sunt de acord cu relatia pe care o are cu un tanar din localitate.

Drept urmare, copila a vrut sa se sinucida, asa ca a gasit o sticla de plastic in care era acid azotic si a baut din ea.

Tatal fetitei a fost cel care a gasit-o si a sunat de urgenta la 112.

Ulterior, tanara a fost transportata la spital.

Aceasta a suferit leziuni ale mucoaselor oculare si nazale, arsuri ale tractului digestiv, dureri la inghitire.
Din fericire, fata este in afara oricarui pericol.


Autor
Îți Recomandăm Și...
Parteneri