O mamă și-a ucis fata de 13 ani, apoi s-a sinucis. Fiica cea mare le-a găsit fără viață în apartament

O mamă și-a ucis fata de 13 ani, apoi s-a sinucis.

O româncă și-a ucis fiica, apoi și-a pus capăt vieți, în Italia.

O româncă în vârstă de 40 de ani, stabilită în Italia de mai mult timp, și-a strangulat până la moarte fiica de 13 ani. După crimă, mama s-a sinucis.

Citește și: Accident grav pe DN 19, în Bihor! Două persoane au murit, un copil este în stare gravă

O mamă și-a ucis fiica de 13 ani, apoi s-a sinucis

Tragedia greu de descris în cuvinte s-a petrecut în Torino, Italia. Pe data de 21 iunie, o tânără de 19 ani și-a descoperit sora mai mică grav rănită, iar mama fără suflare în apartamentul în care locuiau.

La fața locului au intervenit mai multe echipaje. Cadrele medicale au făcut toate eforturile pentru a o salva pe copila de 13 ani, dar totul a fost în zadar.
Medicii au fost nevoiți să constate decesul fiicei de 13 ani. În cazul mamei sale, decesul a fost declarat încă de la începutul intervenției.

Femeia de 40 de ani a fost găsită spânzurată, iar fiica acesteia prezenta mai multe leziuni în jurul gâtului. Potrivit informațiilor transmise de autoritățile din Italia, principala ipoteză în cazul morții celor două este că mama și-a ucis fiica prin strangulare, apoi s-a sinucis prin spânzurare.

Citește și: O româncă și-a găsit iubitul mort în casă, în Italia. Omul a decedat după ce au luat masa împreună

De altfel, publicația Torino Today mai notează că femeia ar fi fost profund afectată de despărțirea de soț, detaliu pe care anchetatorii îl iau în calcul pentru a înțelege contextul în care s-a produs crima urmată de sinucidere.
Cei doi s-ar fi aflat în proces de divorț, iar la momentul tragediei bărbatul nu se afla în apartament.

Autoritățile din Italia au deschis o anchetă și fac cercetări în acest caz.


Editor web
Îți Recomandăm Și...
Parteneri