O minoră de 16 ani a fost reținută după ce i-a furat telefonul mobil unui alt adolescent

Mașină poliție

O minoră din Craiova a fost reținută după ce i-a sustras telefonul mobil unui alt adolescent de 14 ani. Un alt minor este cercetat după ce a agresat același adolescent.

Totul s-a petrecut pe o stradă din Craiova, tânăra fiind reținută pentru 24 de ore pentru infracțiunea de furt calificat.

O minoră de 16 ani a fost reținută după ce i-a furat telefonul mobil unui alt adolescent

La data de trei noiembrie, același adolescent a fost agresat fizic de un alt minor de 16 ani.

Citește și: Mai mulți bătrâni au fost păcăliți de medici de biorezonanță. Șarlatanii vindeau aparate „minune” la prețuri usturătoare

În urma incidentului şapte adolescenţi cu vârste cuprinse între 13 şi 16 ani, toţi din Craiova, au fost duși la sediul poliţiei pentru audieri.  

Ce spun autoritățile în acest caz

“Din cercetări, poliţiştii au stabilit că la data de 3 noiembrie, minorul de 14 ani, s-ar fi întalnit pe Bulevardul Nicolae Romanescu, cu un grup format din şapte adolescenţi, dintre care o adolescentă de 16 ani i-ar fi sustras telefonul, iar un adolescent de 14 ani, l-ar fi lovit în zona feţei.

Citește și: O româncă însărcinată a vrut să fure un lingou de aur în Italia. Aurul are o valoare totală de 30.000 de euro

În urma probatoriului administrat, adolescenta a fost reţinută pentru 24 de ore, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat şi introdusă în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al IPJ Dolj”, a transmis Inspectoratului de Poliţie Judeţean.

 


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri