O ucraineancă este căutată de Poliție, după ce a plecat dintr-un centru de refugiați al Primăriei Brașov și nu s-a mai întors

O ucraineancă este căutată de Poliție, după ce a plecat dintr-un centru de refugiați al Primăriei Brașov și nu s-a mai întors

O ucraineancă este căutată de Poliție, după ce a plecat dintr-un centru de refugiați al Primăriei Brașov și nu s-a mai întors

(Sursa foto: News.ro)

Femeia a dispărut din centrul de refugiați joi seara, iar de atunci nu a mai fost văzută de nimeni, având și telefonul închis.

O femeie refugiată din Ucraina, în vârstă de 32 de ani, care era cazată într-un centru al Primăriei Brașov, a fost dată dispărută. Femeia a plecat din centru joi seară, iar de atunci nu a mai fost văzută. 

Oamenii legii îi îndeamnă pe români ca, dacă o văd, să sune de urgență la 112 sau să meargă la cea mai apropiată unitate de Poliție.

Citește și: Mărturiile șocante ale unei fete care a fost prinsă sub dărâmături la Dnipro: „Nu știu unde sunt părinții. Se spune că au fost văzuți în viață”

Femeia este căutată de Poliție, după ce a dispărut din centrul în care era cazată

Poliţia judeţeană Braşov a făcut publice, duminică după amiază, datele ucrainencei în vârstă de 32 de ani.

Femeia a plecat joi seară din centru refugiaţi amenajat de Primăria Braşov, iar de atunci nu a putut fi contactată, telefonul ei fiind închis. 

Citește și: VIDEO- Rusia va folosi arma nucleară dacă va fi pe cale să piardă războiul din Ucraina. Cine face avertismentul teribil

„Poliţiştii Poliţiei Municipiului Braşov- Biroul de Investigaţii Criminale au fost sesizaţi cu privire la faptul că MALETS ANTONINA, în vârstă de 32,  cetăţean ucrainian, cazată în Centrul pentru Primire Refugiaţi C.A.T.T.I.A.,

a  plecat voluntar din centru in data de 12.01.2023, in jurul orei 22.00, dar nu a mai revenit până în prezent. Semnalmente: înălţime 1,60 m, greutate 50 kg, constituţie astenica, faţă ovală, ochi căprui, par vopsit în nuanţa portocaliu, tunsa până la nivelul umerilor. Nu sunt disponibile informaţii legate de obiectele vestimentare pe care le purta la momentul plecării”, a transmis Inspectoratul de Poliţie Judeţean Braşov.

Citește și: Noi detalii în cazul tinerei de 14 ani care a fost răpită la Sibiu. Patru bărbați și o femeie au fost arestați

Persoanele care pot furniza informaţii cu privire la femeia dată dispărută  sunt rugate să contacteze cea mai apropiată secţie de poliţie sau să apeleze numărul unic de urgenţă 112.


Editor web
Îți Recomandăm Și...