Câte persoane s-au vaccinat în ultimele ore. Anunțul oficial al autorităților

Autoritățile au anunțat câte persoane s-au vaccinat în ultimele ore. Miercuri s-au vaccinat în jur de 17.075 de persoane.

Peste 17.000 de persoane s-au vaccinat în ultimele 24 de ore. 10.409 de oameni s-au vaccinat cu prima doză.

Citeste si: VIDEO| Două decese provocate de mutația Delta a virusului Sars-Cov-2, în România

Vaccinarea împotriva Sars-Cov-2 continuă

Comitetul Naţional de Coordonare a Activităţilor privind Vaccinarea împotriva COVID-19 (CNCAV) atransmis, miercuri că 17.075 au fost vaccinate în ultimele 24 de ore, dintre care 10.409 cu prima doză.

Citeste si: Câți români s-au vaccinat împotriva coronavirusului în ultima zi

Potrivit CNCAV, 10.528 persoane au fost vaccinate cu Pfizer, 502 cu Moderna, 306 cu AstraZeneca şi 5.739 cu Johnson&Johnson.

De la debutul campaniei au fost vaccinate 4.789.096 persoane, dintre care 4.616.091 cu schema completă.

Citeste si: OMS avertizează: Un nou val de coronavirus în Europa, iminent! Tulpina Delta ajunge predominantă

În ultimele 24 de ore au fost raportate 9 reacţii adverse, alte 122 de reacţii fiind în analiză.

Citeste si: Copiii ar putea fi vaccinați în școli, începând de anul următor. Sorin Ion: ”Nu excludem o acțiune de vaccinare a elevilor în școli!”

Până acum s-au utilizat 9.075.830 de doze de vaccin.

Citeste si: Valeriu Gheorghiță, anunț important despre vaccinul anti-COVID-19: ”Se propagă că vaccinarea afectează fertilitatea. Lucrurile nu stau chiar așa”


Editor web

„Sunt aici ca să-ți transmit informația în timp real” - Relatează adevărul și duce mai departe tehnicile învățate în cadrul Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, Universitatea din București. Cu trei ani de licență și doi ani de master, plus experiența acumulată în presă, se declară o adevărată jurnalistă.

„Asta mi-am dorit să fac dintotdeauna. Sunt o persoană cu bun simț, iubesc ceea ce fac, iubesc oamenii, animalele, natura și lucrurile frumoase. Ca un jurnalist adevărat, citesc și sunt preocupat de dezvoltarea personală. Sunt aici pentru mine, pentru tine, pentru voi, pentru a face ca lucrurile să funcționeze cum trebuie în țara noastră"

Georgiana Balaban ocupă funcția de traffic manager.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri