
Polițist de 22 de ani, găsit împușcat în cap, la Bacău
Un nou caz șocant în România. Un tânăr polițist s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Potrivit primelor informații, bărbatul se află în viață, la Terapie intensivă.
Un tânăr polițist de 22 de ani a fost găsit împușcat în zona capului, în noaptea de vineri spre sâmbătă, la scurt timp după ce s-a prezentat la sediul Poliției Bacău de unde și-a ridicat armamentul din dotare pentru a-și începe serviciul de patrulare.
Agentul, în vârstă de 22 de ani, care activează în cadrul Poliției de câteva luni, a fost găsit acasă, după ce colegii săi au constatat că nu s-a prezentat la serviciu.
A fost transportat de urgență la spital, cu semne vitale, fiind supus unei intervenții chirurgicale, potrivit News.ro.
„ În seara zilei de 21 martie a.c, în jurul orei 23.00, un poliţist din cadrul Postului de Poliţie Coloneşti s-a prezentat la sediul Poliţiei municipiului Bacău de unde şi-a ridicat armamentul din dotare pentru a-şi începe serviciul de patrulare.
De ce ar fi încercat polițistul să se sinucidă
Tânărul activa în Poliţie de doar câteva luni. Acesta a fost încadrat în funcţia de agent în decembrie 2024.
Prima ipoteză a anchetatorilor este aceea că bărbatul s-a împușcat în cap pe fondul unor probleme financiare pe care le-ar fi avut.