„Praf s-a făcut!” Pasiunea pentru viteză l-a băgat în pământ. Mașina pe care o conducea Gabriel s-a despicat după ce a intrat într-un pom
Gabriel trebuia să își serbeze onomastica, dar nu a mai apucat. În loc să se bucure alături de el, apropiații urmează să îl conducă pe ultimul drum.
Accidentul mortal a avut loc după ce Gabriel a împrumutat mașina de la un prieten. Chiar dacă avea permisul suspendat, tânărul s-a urcat la volan. Cursa s-a oprit brusc, în dreptul localității Lehliu Gară.
Bărbatul a pierdut controlul volanului, moment în care autoturismul a intrat direct într-un copac. Impactul a fost devastator și a rupt mașina în două, iar bucăți din aceasta au fost aruncate la sute de metri distanță.
Medicii care au ajuns la fața locului au încercat să îl resusciteze pe Gabriel, dar manevrele nu au dat rezultat. Martorii din zona impactului au fost șocați: „Praf s-a făcut.
Gabriel trebuia să-și serbeze onomastica, dar nu a mai apucat. Mașina pe care o conducea i-a devenit sicriu
La fața locului au ajuns și polițiștii, care au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și fac în continuare cercetări pentru a determina circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul mortal.
Gabriel era pasionat de viteză și de multe ori gonea pe drum, scrie sursa citată. Trăia pentru senzații tari, cu care se lăuda adesea în mediul online. Pe parcursul timpului a dat de mai multe ori nas în nas cu polițiștii, dar procesele verbale întocmite de către oamenii legii nu l-au determinat să o ia mai ușor.
Bărbatul a trecut de mai multe ori pe lângă moarte.
Citește și: VIDEO Vremea extremă face ravagii în Brazilia. O tornadă a ucis cel puțin 5 oameni și a rănit 130