Șantaj sexual la o primărie din Moldova. O primăriță și-a făcut iubitul viceprimar, după ce acesta a amenințat-o că trimite partidului filmulețe intime cu ea, informează Libertatea.ro.
Citeste si: Alexandra, amanta preotului din Iași, a cerut ordin de protecție împotriva soțului
Iubitul femeii este om de afaceri dintr-un județ din Moldova. El a ajuns viceprimarul unei comune la alegerile locale din 2020, după ce a șantajat-o pe primărița cu care avea o relație extraconjugală.
Scandalul sexual din primărie, pe masa DNA
Femeia a continuat relația, dar l-a reclamat pe bărbat procurorilor anul trecut, după ce acesta i-a cerut banii cheltuiți cu ea de-a lungul celor cinci ani de relație. În caz contrar, amenința că va trimite filmulețe intime cu ea șefilor de partid.
Citeste si: Povestea inedită a interlopului care s-a căsătorit cu una dintre fiicele Elenei Merișoreanu. A fost urmărit internațional
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro
Citeste si: Suspectul crimei din Brăila a mărturisit tot ce s-a întâmplat în cabinetul stomatologic! Ce confesiune i-a făcut Marina Gavril înainte să fie omorâtă: "Mi-a zis că..."- wowbiz.ro
În plângerea înaintată în acest an procurorilor DNA, primărița a recunoscut că a avut o relație cu viceprimarul începând cu anul 2016.
Fotografiile intime, mărul discordiei între amanți
În cei cinci ani de relație primărița i-a transmis bărbatului diverse fotografii intime. În plus, acesta o filma fără să știe în momentele de intimitate.
Citeste si: Scandal după moartea lui "Guru din Apuseni". Ce se va întâmpla cu averea lui Adi de la Brad
În luna august 2021, când a decis să pună capăt relației, amândoi având familii, viceprimarul a început să o șantajeze, amenințând că va trimite fotografiile și înregistrările compromițătoare atât familiei, cât și șefilor din partid.
Potrivit sursei citate, bărbatul a fost revocat din funcția de viceprimar și a fost exclus din partidul pe listele căruia a fost ales consilier local. El a fost trimis în judecată pentru șantaj și acces ilegal la un sistem informatic și este judecat sub control judiciar. Detalii despre caz aici.
Primar acuzat că și-a hărțuit sexual propria nepoată
Un alt scandal cu tentă sexuală a avut loc recent într-o primărie din județul Argeș. Primarul orașului Călimănești- Mihai Georgescu a fost pus sub control judiciar, fiind acuzat că și-a hărțuit sexual propria nepoată.
Citeste si: Culiță Sterp, amintiri traumatizante din copilărie: „Râdeau copiii de mine.”- kfetele.ro
Citeste si: Descoperirea macabră în Timiș. Un tânăr de 24 de ani, gasit mort pe un câmp. Ar fi fost împuşcat în gât- radioimpuls.ro
După ce a fost adus în cătușe la mandat, edilul a fost lăsat să plece acasă. Acesta nu mai are dreptul de a-și exercita funcția și nici să părăsească localitatea.
Primarul din Argeș susține că este nevinovat.
Cu toate acestea, primarul a fost înregistrat exact în momentul în care îi cerea fetei să întrețină relații sexuale, ca să o angajeze la cabinetul său.