VIDEO- Primarul Constanței este acuzat că a agresat o jurnalistă. Ce a transmis edilul
O jurnalistă din Constanța a acuzat primarul municipiului că ar fi agresat-o atunci când aceasta i-ar fi cerut un punct de vedere cu privire la demisia city managerului. Primarul neagă toate acuzațiile, iar jurnalista va depune plângere.

Primarul Constanței este acuzat că a agresat o jurnalistă. Ce a transmis edilul
[Sursa foto: Colaj Facebook]In articol:
- Jurnalistă din Constanța, susține că a fost agresată de primar
- Primarul acuzat nu își recunoaște faptele
Jurnalista din Constanța a anunțat că primarul ar fi agresat-o când a i-a solicitat un punct de vedere cu privire la demisia city managerului.
Jurnalistă din Constanța, susține că a fost agresată de primar
Emilia Mihăilă, jurnalist Radio Sky Constanța, a postat un mesaj pe contul său de Facebook, unde și-a exprimat opinia față de evenimentul prin care a trecut:
Citește și: VIDEO- Constănțenii sunt revoltați după ce primăria a cerut voturi pe rețelele de socializare
Citește și: Localnic pedepsit de primar
Citeste si: Dana Roba va intra în cea de-a doua operație pe creier. Soțul ei încearcă să scape de pușcărie- wowbiz.ro
„Am încercat să obțin un punct de vedere de la primarul Chițac privind demisia city managerului, Felicia Ovanesian, iar acesta a tras ușa, m-a împins și mi-a prins mâna la ușă. Acesta mi-a reproșat că nu am nici un drept să intru în Primăria Constanta, când vreau eu, deși mă aflam prezenta la o conferință de presă ”.
Primarul acuzat nu își recunoaște faptele
Cu toate acestea, edilul a explicat că nu este vinovat de nimic și a transmis un mesaj în privința incidentului:
Citește și: Un bărbat este cercetat penal după ce a spart geamurile unei maşini parcate pe o stradă din Constanţa
„ Afirmațiile doamnei Emilia Mihăilă, potrivit cărora aș fi agresat-o astăzi, nu se susțin. Doamna a intrat în instituția noastră prin ușa interioară (de uz intern), utilizată de către angajații Primăriei în relația cu celelalte instituții care își desfășoară activitatea în același imobil (Consiliul Județean și Prefectura) și a avut în permanență un comportament agresiv. La intrarea mea în sediul instituției, venind dinspre Consiliul Județean spre primărie, am deschis și închis după mine ușa de acces, nesesizând producerea vreunui incident. Dealtfel, nici doamna Emilia Mihăilă nu a acuzat, la momentul respectiv, producerea incidentului de care a menționat ulterior în spațiul public. Aceste afirmații, potrivit cărora aș fi agresat-o, nu corespund realității și sunt calomnioase, înscriindu-se totodată în nota agresivă manifestată de doamna Emilia Mihăilă .”
Citește și: Bărbat din Constanța, cercetat după ce i-a amenințat cu moartea pe doi polițiști într-o benzinărie
Jurnalista va depune plângere penală împotriva primarului Constanței.