Regrete și lacrimi într-un sat din Dolj! Silvana Dăogaru, profesoara din Craiova ucisă de soțul său, condusă pe ultimul drum de cei dragi

Mulți oameni au venit să își ia rămas-bun de la Silvana Dăogaru, profesoara de germană care a fost ucisă chiar de bărbatul cu care își împărțea viața.

Silvana Dăogaru a fost ucisă de soțul său. Femeia, care s-a stins din viață la doar 44 de ani, era profesoară de limba germană în cadrul Colegiului Național „Carol I” din Craiova.

Citește și: VIDEO Detalii cutremurătoare despre crima din Craiova! Cum și-a planificat bărbatul să-și ucidă soția. Ce au surprins camerele de supraveghere

Satul natal al Silvanei, Coțofenii din Dos, este un loc în care nimeni nu poate fi vesel în aceste zile. Toată comunitatea varsă lacrimi și deja simte un dor foarte mare pentru o femeie iubită și apreciată de foarte multă lume, de la familie și prieteni apropiați, până la copiii cărora le-a fost profesoară.

Potrivit asingorj.ro, trupul neînsuflețit al Silvanei Dăogaru a fost dus de acasă la cimitir, iar cei dragi ei au însoțit cortegiul.

Citește și: VIDEO Cine este profesoara ucisă de soț în fața fetiței lor. Mărturiile șocante ale vecinilor care au fost martori la scenele de groază: „Era plină de sânge, în bucătărie era numai sânge”

Moartea Silvanei a provocat foarte multă durere în familia sa și nu numai. Femeia de 44 de ani a avut o carieră strălucită în învățământ, reușind să devină un cadru didactic reprezentativ pentru Colegiul Național „Carol I”.

Silvana a format generații de copii. Elevii au apreciat-o enorm de mult, mulți dintre ei venind să își ia rămas bun de la cea care a jucat un rol important în evoluția lor.

 


Editor web
Îți Recomandăm Și...
Parteneri