Șefa de la Resurse Umane a Spitalului Județean Ploiești este cercetată pentru luare de mită. I-a fost suspendat contractul
Şefa Serviciului de Resurse Umane din intermediul Spitalului Judeţean de Urgenţă Ploieşti a fost dată afară din funcţie imediat după ce a fost pusă sub control judiciar. Aceasta este cercetată într-un dosar sub acuzația că ar fi primit mită pentru a ușura angajarea unei persoane în spital.

Șefa de la Resurse Umane a Spitalului Județean Ploiești este cercetată pentru luare de mită. I-a fost suspendat contractul
[Sursa foto: Ziarul Prahova]In articol:
Femeia în cauză, era angajată a Serviciului de Resurese Umane de la Spitalul Judeţean din Ploieşti de mai mulţi ani. Aceasta este acuzată că ar fi acceptat ,,mai multe foloase" cu condiția să angajeze o persoană în cadrul unităţii medicale, au precizat pentru News.ro reprezentanţi ai Parchetului de pe lângă
Tribunalul Prahova, unitate care se ocupă de acest dosar.Citeste si: O femeie și-a ucis cele două fiice, cu gândul de a le curma suferința: „Mami, ai de gând să-mi faci ceva?”
Contractul de muncă al femeii a fost suspendat
Șefa Serviciului de Resurse Umane a fost plasată sub control judiciar.
Surse din cadrul unității medicale au declarat că, după decizia procurorilor privind măsura preventivă, contractul de muncă al femeii a fost suspendat.
Citeste si: Scene șocante pentru un tânăr de 20 de ani. A căzut cu mașina într-o râpă de trei metri









