Înmormântarea unui bărbat de 50 de ani din Gorj a fost anulată după ce trupul acestuia a fost ridicat de polițiști. Fratele bărbatului decedat susține că are suspiciuni privind cauza morţii.
Trupul bărbatului a fost ridicat pentru efectuarea necropsiei, deși medicul de familie a eliberat certificatul de deces fără a constata suspiciuni cu privire la cauza morţii.
Corpul neînsuflețit al unui bărbat a fost ridicat de polițiști în ziua înmormântării
Bărbatul în vârstă de 50 de ani s-a stins pe data de 8 Aprilie, la locuința mamei sale din localitatea Samarineşti, județul Gorj.
Citește și: Mama celor două surori împușcate mortal a murit imediat după înmormântare
Medicul de familie a constatat decesul și a eliberat certificatul de deces fără a observa ceva neobișnuit, însă fratele vitreg al bărbatului este de altă părere.
Ce au declarat autoritățile
”La data de 10 Aprilie a.c., poliţişti din cadrul Secţiei 3 Poliţie Rurală Motru au fost sesizaţi de către un bărbat de 62 de ani, din judeţul Caraş Severin cu privire la faptul că fratele său vitreg a decedat
Citește și: Elena a fost găsită moartă în apartament. Tânăra avea 25 de ani și era studentă
Din primele cercetări efectuate de poliţişti s-a stabilit faptul că la data de 8 aprilie a.c., bărbatul 50 de ani, din comuna Slivileşti a decedat la locuinţa mamei sale din comuna Samarineşti, în cauză fiind eliberat certificat constatator al decesului de către medicul de familie. Având în vedere aspectele sesizate de către bărbatul de 62 de ani, la data de 10 aprilie s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă”, informează Poliţia Judeţeană Gorj.
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.
Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.
”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.
Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.