Social
Bebelusul abandonat din Buzau a fost crestinat!
Abandonat de mama, salvat de oameni cu suflet si botezat de mai multe perechi de nasi. Este povestea trista a unui bebelus de numai o luna, care a fost parasit in frig saptamana trecuta de cea care i-a dat viata. Baietelul va fi preluat de Protectia copilului si dat in grija unui asistent maternal.
La botezul micutului Razvan Nicolas a venit o intreaga comunitate, mai putin parintii sai. Vinerea trecuta, cea care i-a dat viata a decis ca nu-l mai vrea si l-a parasit in curtea spitalului judetean Buzau. L-a asezat intr-un carucior, l-a invelit cu o patura si l-a abandonat in frig.
Crestinarea baietelului a avut loc astazi, in...