Stiri Actuale
VIDEO Români expulzați din Elveția! Infracțiunea comisă le-a adus sute de mii de franci elvețieni
Un grup de români a fost condamnat recent în Elveția după ce a fost descoperit că a încasat ilegal sute de mii de franci elvețieni prin metode frauduloase.
Aceștia au inventat accidente și au obținut concedii medicale pe baza unor declarații false, în scopul de a primi indemnizații necuvenite.
Potrivit anchetei, un bărbat în vârstă de 25 de ani și o femeie de 28 de ani susțineau, de fiecare dată când începeau un nou loc de muncă, că nu mai pot lucra din cauza unor...