Meteorologii anunță 24 de ore de cod galben de ploi și lapoviță, mai ales în centrul țării, și un cod portocaliu de viscol ce vizează șase județe. Însă, de menționat este faptul că după valul de ger prin care am trecut, vremea se încălzește, mai ales în zonele de câmpie, unde se vor înregistra temperaturi...