Stiri Externe
Noelia a fost eutanasiată. Cum și-a petrecut ultimele momente din viață tânăra care a cerut să moară: „Vreau doar să plec în pace și să nu mai sufăr”
Noelia Castillo Ramos a fost eutanasiată joi, 26 martie, la Barcelona, la ora locală 18:00. Tânăra a cerut să moară după ce a suferit o traumă cumplită.
Noelia a fost victima unui viol în grup, care a avut loc în timp ce locuia într-un centru supravegheat de stat pentru tineri vulnerabili. În urma agresiunii, tânăra a încercat să-și ia viața. Tentativa de suicid a eșuat, iar Noelia a rămas paraplegică în urma acesteia.
Tânăra de 25 de ani...