Consum record de energie luni, 19 ianuarie 2026, după ce gerul a pus stăpânire pe România. În ultimii patru ani nu s-a mai înregistrat un consum de 9.235 MW, așa cum s-a întâmplat acum. Și asta pentru că un val de frig a acoperit țara și persistă și în următoarele zile, cel puțin până joi...