Tatăl a ajuns la urgență oftalmologică în Suceava cu fiica sa. Șocul pe care l-a avut după ce medicul i-a consultat 30 de secunde fiica
Un tată din Suceava a ajuns duminică de urgență cu fiica sa la spitalul din Suceava, asta după ce un coleg i-a zgâriat ochiul cu un băț.
Numai că surpriză... Nu erau doctori oftalmologi de gardă.
“Auzisem eu că duminica nu sunt oftalmologi de gardă, dar nu prea aveam de ales. Am ajuns la oftalmog. Nu era medic... însă era o doamnă asistentă care poate fi dată ca exemplu de "aşa DA". Am doar cuvinte de laudă la adresa acestei doamne şi mă înclin. I-a verificat ochiul şi văzul, a constatat o leziune pe cornee, a curăţat şi a aplicat un tratament.
A doua zi bărbatul s-a reîntors alături de fiica sa la spital și avea să afle că de gardă era doctorul Georgeta Martiniuc. 17 pacienţi așteptau la ușa cabinetului, dar nici urmă de medic. Preocupat de starea de sănătate a fetiţei, Tatăl micuței a intrat în cabinet pentru a întreba când ajunge doctoriţa.
Bărbatul susţine că toată consultaţia ar fi durat 30 de secunde, după care pacienta ar fi fost chemată la cabinetul privat al medicului, care se află pe strada Mărăşeşti din Suceava. “M-am blocat. Am venit la UPU ca să-mi fac programare la cabinetul privat al unei...duamne doftor.!? Am iesit. M-am dezmeticit un pic şi am pus mâna pe telefon.