Traficul a fost blocat pe DN76, în urma unui accident rutier. O persoană a decedat

Accident rutier Vălișoara

(Sursa foto: Centrul INFOTRAFIC)

Un accident rutier s-a produs pe DN76, localitatea Vălișoara, județul Hunedoara, în urma căruia două persoane au fost rănite.

Un autoturism a intrat în coliziune cu un autocamion, luni dimineață, pe DN76, în apropierea localității Vălișoara.

Traficul rutier a fost blocat pe DN76

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române, ” pe DN76, localitatea Vălișoara, județul Hunedoara, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un autoturism și un autocamion. În urma impactului au rezultat 2 victime, evaluate medical.

Traficul rutier este blocat pe ambele sensuri de mers .”

Citește și: Accident cu opt persoane, pe DN 67. Un accident asemănător a avut loc sâmbătă, în același loc

Un șofer în vârstă de 55 de ani, din comuna Vălișoara, în timp ce conducea un autoturism pe DC 166C, pe raza comunei Vălișoara, a pătruns în DN 76 fără să acorde prioritate de trecere, fiind acroșat de autotrenul condus de un bărbat de 30 de ani, din județul Argeș.

Bărbatul în vârstă de 55 de ani și un alt pasager au fost transportați la Spitalul Județean de Urgență Deva. Pasagerul în vârstă de 49 de ani a decedat.

Citește și: Un șofer de 22 de ani a accidentat un pieton care traversa neregulamentar. Acesta a părăsit locul accidentului

Conducătorii auto au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,12 mg/l.,

alcool pur în aerul expirat în cazul şoferului de 55 de ani și negativ în cazul celui în vârstă de 30 de ani. 

Polițiștii de la IPJ Hunedoara au întocmit dosar penal.

Accident rutier cu cinci victime, la intrarea în Codlea

Traficul se desfășoară cu mare dificultate la ieșirea din Codlea, acolo unde a avut loc un accident cu cinci victime. Polițiștii

efectuează cercetări pentru a vedea în ce condiții s-a produs incidentul rutier. 

Citește și: O autostradă s-a prăbușit după ce o cisternă a luat foc

“Un accident de circulație a avut loc cu puțin timp în urmă pe DN1, în localitatea Codlea, în care au fost implicate două autovehicule. La fața locului au fost direcționate echipaje ale Poliției Rutiere și, la acest moment, se efectuează cercetări pentru a se stabili circumstanțele în care a avut loc accidentul. 

În urma accidentului 5 persoane sunt evaluate din punct de vedere medical, acestea fiind conștiente. 

Citește și: Tânăr de 21 de ani, cunoscut lăutar din Argeş, mort după ce a intrat cu maşina într-un copac

În acest moment traficul auto este direcționat pe câte o singura bandă de mers, urmând să fie reluat în integralitate după finalizarea măsurătorilor și scoaterea vehiculelor în afara părții carosabile. 

Poliția Rutieră recomandă conducătorilor auto să circule cu prudență în zonă și să respecte indicațiile polițiștilor.”, transmit autoritățile din Brașov.  


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri