Tragedie în Italia! Un român a murit după ce s-a aruncat în fața trenului

Tragedie în Italia! Un român a murit după ce s-a aruncat în fața trenului

Un român în vârstă de 50 de ani a murit călcat de tren, seara trecută, la Rimini. Anchetatorii s-au gândit din start la varianta sinuciderii, deoarece accidentul n-a avut loc lângă peron, ci puțin mai departe.

În mod normal, bărbatul n-ar fi avut ce să caute acolo. El n-a lăsat niciun bilet prin care să-și explice gestul și nici nu avea asupra lui documente de identitate, a dezvăluit rotalianul.com.

Autoritățile au anunțat că vor chema colegul de apartament al românului pentru a-l putea identifica. Bărbatul mort a lăsat în urmă soția, care rămăsese în țară, dar și o fată, care lucrează tot în străinătate, dar nu în Italia.

Bărbatul care și-a luat viața locuia de mai mulți ani la Ravenna, unde era angajat la o firmă de salubritate.


Autor
Îți Recomandăm Și...
Parteneri