Tragedie în Neamț! Un polițist în vârstă de 29 de ani a fost găsit mort în casă

Un polițist în vârstă de 29 de ani a fost găsit mort în casă

Un tânăr de 29 de ani, polițist, a fost găsit mort în locuința sa.

O anchetă a fost deschisă de autoritățile din Neamț după ce un agent a fost găsit fără suflare în propria locuință.

Citește și: O gogoașă l-a băgat în mormânt! Agentul de securitate s-a înecat cu mâncare la locul de muncă și a murit după 44 de zile de comă

Un polițist în vârstă de 29 de ani a fost găsit mort în casă

Un tânăr de 29 de ani, polițist în cadrul Inspectoratului de Poliție Neamț, a fost găsit fără suflare decedat în propria locuință. La fața locului au intervenit cadre medicale, dar nu au mai putut face nimic pentru tânărul de 29 de ani. În ciuda manevrelor de resuscitare, medicii au fost nevoiți să îi declare decesul.

Trupul neînsuflețit al tânărului a fost dus Serviciul de Medicină Legală Neamț, pentru efectuarea necropsiei care va stabili cauza exactă a morții. 

Autoritățile au deschis o anchetă și fac cercetări pentru a stabili circumstanțele în care s-a petrecut tragedia. Surse din anchetă susțin că polițistul s-ar fi sinucis.

„Tânărul a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamț, pentru efectuarea necropsiei și stabilirii cauzei decesului.

Continuăm cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunii de ucidere din culpă”, a transmis IPJ Neamț într-un comunicat.


Editor web
Îți Recomandăm Și...
Parteneri