Trei șoferițe au fost implicate în două accidente produse la aceeași oră
În dimineața zilei de joi, la aceeași oră, s-au petrecut două accidente în care au fost implicate trei șoferițe.

Trei șoferițe au fost implicate în două accidente produse la aceeași oră
[Sursa foto: stireazilei.ro]In articol:
Pe șoselele din Neamț s-au petrecut două accidente, în dimineața zilei de joi, la aceeași oră.
Biroul rutier al Poliţiei oraşului Târgu Neamţ au fost sesizate cu privire la producerea unui eveniment pe Drumul Naţional 15 C, în comuna
Citeste si: Accident pe un drum din Prahova. Un pieton a murit după ce două autoturisme s-au ciocnit şi au ricoşat
Din primele cercetări a reieşit că în timp ce o femeie de 44 de ani, din comuna menţionată, conducea un autoturism, nu s-a asigurat la efectuarea unei depăşiri a altui autovehicul.
Două accidente au avut loc în același loc
În același moment, o altă mașină, angajată în aceeași manevră de depășire, dar a părăsit partea carosabilă. În urma incidentului a rezultat rănirea femeii și a doi copii, unul de 3 și altul de 8 ani.
Citeste si: Scene dureroase în casa lui Aurel Pădureanu! Cum și-a găsit artistul fiul?: „Am rămas blocat”- wowbiz.ro
„La locul solicitării s-au deplasat trei echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere, o autospecială pentru descarcerare, o ambulanţă SMURD din cadrul Detaşamentului Târgu Neamţ şi un echipaj de la Ambulanţa Neamţ. În urma accidentului rutier o persoană (şoferiţa de 33 de ani- n.rwed.) a rămas încarcerată. A fost transportată la Centrul de Primiri Urgenţe din cadrul Spitalului Târgu Neamţ“, a transmis ISU Neamţ.
Citeste si: Un șofer a ucis o femeie, apoi a plecat în alt oraș
Un accident violent a avut loc joi, în jurul orei 12:00, pe strada Mecanizatorilot din Brăila. În urma cercetărilor, polițiștii au stabilit că autoutilitara care se deplasa pe strada Mecanizatorului, spre strada Petre Ciucă, ar fi lovit femeia de 70 de ani.
Citeste si: Accident pe un drum din Prahova. Un pieton a murit după ce două autoturisme s-au ciocnit şi au ricoşat
Șoferul a părăsit locul accidentului
„În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului fără încuviinţarea organelor de poliţie sau a procurorului şi se continuă cercetările în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul”, a anunţat IPJ Brăila.