Pe durata operaţiei care a durat trei ore s-a efectuat excizie parţială de muşchi pectoral şi s-a reconstruit cât s-a putut şi sânul, iar pacienta prezintă o stare bună după intervenţie.
Echipa de medici a fost condusă de medicul primar chirurg dr. Lokos Barna Csaba.
Citeste si: Gingii inflamate la bebelusi: cauze si solutii privind tratamentul- catena.ro
Citeste si: Suspectul crimei din Brăila a mărturisit tot ce s-a întâmplat în cabinetul stomatologic! Ce confesiune i-a făcut Marina Gavril înainte să fie omorâtă: "Mi-a zis că..."- wowbiz.ro
Tumora extirpată a avut 7900 de grame, mai mult de zece la sută din greutatea corpului pacientei, de 57 kilograme.
Operaţia a durat 3 ore, timp în care s-a efectuat o excizie parţială de muşchi pectoral şi s-a reconstruit şi sânul. Starea postoperatorie a pacientei este bună, iar tumora a fost trimisă la examen histopatologic, scrie observator.tv.