Turistii care au avut ghinionul sa fie pe litoral in weekendul ploios au aruncat cu bani in stanga si in dreapta. Au dat iama in suveniruri si cadouri pentru familie
Pentru turistii de pe litoral e ghinion curat, dar pentru comercianti, mana cereasca! Vremea racoroasa de la mare i-a împins pe cei mai multi în magazine, de unde au cumparat , mai mult de plictiseala, chilipiruri de toate felurile. Ce suveniruri au gasit turistii pe tarabele vanzatorilor, vedeti acum.
Nici n-ati mai auzit de asemenea obiecte, dar ele exista- toate, pe tarabele de pe litoral: de la suporturi din plastic pentru umbrele, pana la brelocuri cu blana si animale de toate culorile.
Cea mai galagioasa jucarie din statiunea Mamaia si-a gasit si cumparator. Doi soti simpatici din Vaslui, care ii vor face nepotului o surpriza.