VIDEO - Un bărbat s-a ales cu dosar penal după ce a vrut să facă o poză cu ”Lupu’ de la Rutieră”

Un motociclist s-a ales cu dosar penal, după ce a încercat să facă o poză cu un polițist. Bărbatul însă a regretat amarnic, după ce a ajuns să fie testat pentru alcool și droguri. Rezultatul a fost unul pozitiv, astfel că acum are dosar penal.

Author: Andreea Albu luni 08 august 2022 , 14:43

DISTRIBUIE
acest articol
DIMENSIUNE
TEXT ARTICOL
Aa - Aa+

In articol:

Întțmplarea a avut loc sâmbătă după-amiază. Motociclistul a oprit în staţiunea Râşnov din Braşov, acolo unde poliţistul cunoscut ca "Lupul de la Rutieră", oprise alţi doi motociclişti pentru control.

A fost depistat pozitiv

Bărbatul i-a cerut poliţistului să facă o poză împreună, însă a agentul i-a cerut mai întâi să facă testele pentru alcool și droguri.

Citeste si: Joe Biden s-a vindecat de COVID-19: Ce a făcut liderul de la Casă Albă după două săptămâni de carantină

Motociclistul a fost depistat pozitiv pentru cocaină. De asemenea, la testarea prezenţei alcoolului în aerul expirat, rezultatul a fost 0,03 mg/l alcool pur.

Citeste si: Șeful ANAF, anunț după controalele Fiscului la persoanele fizice

Acesta a fost condus la o unitate medicală autorizată pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a prezenţei substanţei psihoactive în organism, se arată într-un comunicat emis de IPJ.

Citeste si: Radu i-a adresat replici dure unei concurente în ,,Casa iubirii'': ,,Ce dai primești!''. Aceasta a părăsit în lacrimi camera roșie- kanald.ro

Citeste si: Deea Maxer și noua iubită a lui Dinu, prima confruntare față în față! Marea întâlnire a decurs într-un mod cu totul neașteptat- wowbiz.ro

Întâmplarea a fost povestită pe Facebook al Poliției

Întâmplarea a fost povestită duminică pe contul de Facebook al Poliției Române.

Citeste si: La mulţi ani de Sf. Maria 2022! Felicitări, urări şi mesaje pentru cei care îşi serbează onomastica

"Ieri, colegul nostru, Ioan Cornel Sandu, zis „Lupu’ de la rutieră”, a oprit, pentru control, 2 motociclete, în stațiunea Râșnov, județul Brașov.

În timpul controalelor, un alt motociclist a oprit, voluntar, în zonă și, plin de entuziasm, l-a rugat pe Lupu’ să realizeze o fotografie împreună.

Nimic anormal.
…Până aici…
De ce? Simplu.

Din nou, colegul nostru a demonstrat că își merită „apelativul”.????
Imediat, l-a rugat pe conducătorul motocicletei să efectueze testarea alcooscopică și DrugTest.
Și…surpriză!????
Conducătorul moto a ieșit pozitiv.
Nu la selfie! La cocaină!

Prin urmare, și-a continuat „plimbarea” la o unitate medicală, autorizată pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a prezenței substanței psihoactive în organism.
Și mai mult, la testarea privind prezența alcoolului în aerul expirat, rezultatul a fost 0,03 mg/l alcool pur.
Acum?

Dosar penal pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Au mai făcut fotografia? Da…
Morala? Fotografiile sunt mai frumoase fără alcool și droguri!”


Abonează-te pe


Partenerii nostri
Clipul zilei pe stirilekanald.ro:
Te-ar putea interesa si