Un cadavru ars a fost descoperit în apropierea unei localități din Cluj

Un cadavru ars a fost descoperit în apropierea unei localități din Cluj.

Polițiștii clujeni au deschis o anchetă după ce un cadavru ars a fost găsit, duminică seară, în apropierea localității Tureni.

Cadavrul ars, decoperit în apropierea localității Tureni, a fost dus la Serviciul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei. 

Un cadavru ars a fost descoperit în apropierea unei localități din Cluj

„La data de 9 iulie a.c., în jurul orei 18.00, poliţiştii au fost sesizaţi despre faptul că într-o zona din proximitatea localităţii Tureni ar fi fost găsit un cadavru uman, care ar fi ars.

În baza sesizării, s-a constituit o echipă operativă, formată din poliţişti din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale, Serviciului Criminalistic şi Secţiei 9 Poliţie Rurală Turda, care au constatat că aspectele sesizate se confirmă”, informează, duminică seară, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Cluj.

Citește și: VIDEO- Scheletul Andreei Rabciuc, campioana româncă dispărută în Italia, ar fi fost găsit într-un canal, la Roma. Iubitul său, acuzat de sechestrare de persoane și trafic

Cauza decesului urmează a fi stabilită după efectuarea necropsiei.

În acest caz, polițiștii din Cluj au deschis o anchetă pentru a stabili în ce circumstanțe a avut loc decesul.

Cadavrul tânărului de 18 ani, dispărut în urmă cu trei zile, a fost găsit în apele Dunării

Trupul fără viață a tânărului Păcălă Cătălin Gabriel, în vârstă de 18 ani, a fost găsit la confluența râului Topolnița cu fluviul Dunărea. 

”Timp de două zile, pompierii militari au efectuat căutări atât la suprafața apei cu două ambarcațiuni, cât și în mediul acvatic, sprijiniți de scafandrii din cadrul ISU Dolj și ISU Caraș.

Citește și: VIDEO- O femeie a stat în casă cu cadavrul partenerului ei, aproape o lună, în Iaşi

Astăzi, la solicitarea IPJ Mehedinți, pompierii mehedințeni au desfășurat misiuni de căutare cu două ambarcațiuni, persoana fiind găsită decedată la confluența râului Topolnița cu fluviul Dunărea.”,

se arată în comunicat.

Tânărul a fost dat dispărut în urmă cu trei zile

La data de 18 iunie, Poliția municipiului Drobeta-Turnu Severin a fost sesizată de un bărbat, din Drobeta-Turnu Severin cu privire la faptul că fiul său, Păcălă Cătălin Gabriel, de 18 ani, a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit.

Citește și: S-a aflat cine este femeia găsită moartă într-o valiză, dispărută în urmă cu 45 de ani

Polițiștii deplasați la fața locului au descoperit faptul că tânărul a lăsat telefonul mobil și documentele de identitate la domiciliu.


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri