Un cunoscut rapper a fost omorât în timp ce dormea în mașină. Șase polițiști l-au împușcat de 25 de ori

Șase polițiști au băgat 25 de gloanțe în rapperul Willie Bo, care dormea în mașină.

Poliția din Vallejo a pus la dispoziție imaginile cu momentul în care Willie Bo a fost împușcat. Raperul de 20 de ani a murit pe 09 februarie când a primit 25 de gloanțe de la șase ofițeri care îi înconjuraseră mașina. Tânărul dormea pe locul șoferului și se vede pe imagini cum, atunci când a dus mâna dreaptă spre umărul stâng să se scarpine, polițiștii au deschis focul asupra lui.

Citeste si: Cum arată bunicuța culturistă la 62 de ani. A învins cancerul, iar acum participă la competiții sportive

Din păcate, nu se observă nici cel mai mic gest al polițiștilor de a-l trezi sau de a-i vorbi după ce au văzut că acesta avea un pistol în poală. Doar au îndreptat armele către capul raperului și l-au împușcat în timp ce dormea.

Pe filmare, la un moment dat, se aude un ofițer care spune: "O să trag și-i fac praf fundul".

Aparent, arma de foc nu avea încărcător, şi dacă ar fi încărcată, avea un singur glonţ pe ţeavă: "Are doar o singură lovitură dacă trage.", spune unul dintre ei.

McCoy a început să se miște, să-și scarpine umărul, fără să pară că se trezeşte sau să adreseze vreun cuvânt poliţiştilor.

Câteva secunde mai târziu toţi deschid focul şi-l ucid.

În ciuda faptului că departamentul de poliție care s-a ocupat de anchetă a declarat de fiecare dată că ofițerii au tras de „teamă pentru propria lor siguranță”, avocatul familiei susține că tânărul „A fost asasinat!”.


Editor web
Îți Recomandăm Și...