Pensionarul, în vârstă de 63 de ani, a fost surprins de părinții copiilor, de cinci și șase ani, în timp ce le arăta organele sexuale.
Părinții au observat purtarea nefirească a bărbatului, care le făcea avansuri copiilor.
Un pensionar pedofil a fost reținut la Craiova
„În ziua de 19 iulie, polițiștii Secției 3 Poliție Craiova au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat de 63 de ani, din Municipiul Craiova. Acesta este bănuit de comiterea infracţiunilor de corupere sexuală a minorilor şi agresiune sexuală. În cursul zilei de ieri, poliţiştii au efectuat o percheziţie domiciliară la locuinţa bărbatului bănuit de comiterea faptelor.
Citeste si: Protest împotriva abuzului în școli- organizat la Inspectoratul Școlar București
Bărbatul era vecinul micuților, chemându-i la el în curte pentru a se juca.
Bărbatul îi ademenea pe copii în curtea sa
„ În fapt, la data de 4 iulie, un minor şi o minoră, de 5 şi 6 ani, din Craiova, s-ar fi deplasat la locuinţa bărbatului, unde cel în cauză, în urma practicării unor jocuri, și-ar fi expus organele genitale şi i-ar fi determinat pe minori să le atingă.
De asemenea, din cercetări poliţiştii au stabilit faptul că bărbatul ar fi procedat similar în luna mai, victimă fiind o minoră de 6 ani, din Craiova. Tot din cercetări poliţiştii au stabilit că bărbatul, în cursul anului curent, în timp ce se afla în curtea locuinţei sale împreună cu o altă minoră de 8 ani, ar fi atins-o în zona feselor, şi-ar fi expus organele genitale şi ar fi determinat-o pe aceasta să le atingă“, au mai precizat poliţiştii doljeni.Citeste si: VIDEO| Un posibil pedofil a fost dat pe mâna poliției de către ”Justițiarul de Berceni”
În urma cercetărilor, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Craiova cu propunere de arestare preventivă.
Părinții au remarcat comportamentul ciudat al copiilor, care atunci când ajungeau acasă făceau aceleași gesturi.
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.
Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.
”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.
Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.